Psie przedszkole
w szkole Pies i My

Psie przedszkole – zajęcia indywidulne

Prowadzę psie przedszkole w formie indywidualnej. Taki rodzaj zajęć pozwala mi zdecydowanie bardziej poznać psa, a niżeli byłyby to zajęcia grupowe. Dzięki temu na bieżąco i w bardzo wczesnym momencie jestem w stanie wyłapać potencjalne problemy u psa i zacząć nad nimi pracować. 

Harmonogram psiego przedszkola

Psie przedszkole składa się 7 spotkań (1 spotkanie tygodniowo).  Ma na celu nauczyć Was na co warto zwracać uwagę przy wychowaniu szczeniaka. Po to aby ten był w przyszłości mądrym i pewnym siebie psem. 

Każde spotkanie trwa około 60 minut. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu w miejscach publicznych, Dzięki czemu mamy możliwość pracy nad zrachowaniami w codziennym życiu. Dodatkowo w zależności od potrzeb psa, spotykamy się w miejscu bardziej spokojnym, ogrodzonym i bezpiecznym (wybieg dla psów przy schronisku w Skałowie). Dzięki temu możemy skupić się nad konkretnymi zrachowaniami do wyuczenia. 
 
Kurs psiego przedszkola nie ma sztywnego harmonogramu, jest dostosowany do potrzeb danego psa. Jeżeli mamy psa który jest lękliwy i wycofany, psie przedszkole prowadzę tak, aby pies przełamał swoje słabości i analogicznie kiedy pies jest zbyt pobudzony, uczę Was i psa jak te emocje wyciszyć.

Czego uczę w psim przedszkolu?

 • socjalizacji i habituacji z otaczającym światem,
 • co zrobić, aby stać się atrakcyjnym dla psa,
 • w jaki sposób zbudować pozytywne skojarzenia z opiekunem,
 • podstaw treningu kooperacyjnego,
 • sygnałów wysyłanych przez psa,
 • wyciszenia i odpoczywania,
 • prawidłowego korzystania ze smyczy,
 • naukę rezygnacji,
 • jak wprowadzić podstawowe komend: przywołanie, sygnał do nagrody, komenda zwalniająca, komenda przerywająca zachowanie, reakcja na imię
 • zostawania samemu w domu
 • naukę czystości
 • dobrego wprowadzenia kennel klatkę
 • wprowadzenia do nosework
 
 

Cena kursu psiego przedszkola

7 indywidualnych 60- minutowych zajęć psiego przedszkola
600 zł
 
Oczywiście w trakcie kursu jestem do Waszej dyspozycji i chętnie służą dobrą radą. 
konsultacje behawioralne
 
Nazywam się Paulina, prowadzę konsultacje behawioralne oraz treningi nosework w Poznaniu oraz w okolicach Swarzędza/Kostrzyna
Dodatkowo raz na miesiąc możesz mnie złapać w Lesznie i Głogowie – jeśli chcesz wiedzieć kiedy będę to napisz. 
 
psie przedszkole pies i my
konsultacje behawioralne poznan
psie przedszkole

Dlaczego warto?

pies i my

PRACA Z PSEM

Każda nasza interakcja z psem jest pracą, dzięki której poprawiamy naszą relację. Dodatkowo lepiej się rozumiemy, a to wpływa w dużej mierze  na naszą codzienność. Decydując się na psa, powinniśmy być świadomi, że potrzebuje naszej uwagi. Nie zbudujemy z psem dobrej relacji, bez prazy.

pies i my

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Większość z Was jest tu bo pojawił się problem z psem. Zajęcia indywidualne są po to by go rozwiązać. Im świeższy problem tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej uda się z nim uporać. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też tak ważna jest odpowiednia socjalizacja psów od samego początku. 

konsultacje behawioralne Pies i My

NAUKA TO PODSTAWA

Pies nie potrafi tego czego go nie nauczymy. Jeżeli pies potrafi zrobić „siad” w domu, lecz jak idziemy z nim na osiedle gdzie jest pełno różnych rozpraszających bodźców i nie potrafi tego zrobić. Nie oznacza to, że pies jest głupi tylko, że nie jest nauczony pracować w takich warunkach. 

konsultacje behawioralne Pies i My

ŚWIADOMOŚĆ

Aby zrozumieć psa, warto spróbować spojrzeć na daną rzecz z jego perspektywy. Dlatego jeżeli jesteśmy świadomi dlaczego nasz pies w danym momencie ciągnie na smyczy, (np. bo się czegoś przestraszył). To nie wściekamy się o to tylko rozumiemy jego zachowanie. Dzięki czemu nasza reakcja jest zupełnie inna, bez zbędnych nerwów, krzyków i szarpanin.

Masz
Pytania?