Nosework
Swarzędz

Nosework Swarzędz i okolice Poznania. Nosework to nie tylko psi sport, ale także doskonale sprawdza się jako terapia do psów  wycofanych i mało pewnych siebie. Dlatego jeżeli Twój pies potrzebuje pomocy, bądź po prostu chcesz rozpocząć treningi nosework, to skontaktuj się ze mną i umówmy się na trening!

Nosework w Swarzędzu, jak to u nas wygląda?

Nosework ma to do siebie, że możemy go trenować praktycznie wszędzie, a nawet różnorodność miejsc gdzie trenujemy przynosi wiele pozytywnych skutków. Dzięki temu nasz pies lepiej generalizuje zachowanie oraz się wzmacnia. Dlatego też, zajęcia jakie organizuję nie odbywają się w jednym miejscu. Miejsce i rodzaj treningu dostosowany jest indywidualnie pod Was.

 

Pierwszy treningu nosework Swarzędz

Zalecam, aby pierwszy trening nosework odbył się u Ciebie w domu. Dzięki temu Twój pies będzie w znanym dla siebie miejscu, będzie miał styczność z mniejszą ilością nowych bodźców co pozwoli mu lepiej się skupić i przyswoić nową wiedzę. Zobacz jak umówić się na trening nosework w domu psa.

Cena pierwszego treningu nosework Swarzędz i okolice Poznania

120 zł – 60 minut

Plus cena dojazdu do Ciebie, ustalana jest indywidualnie.

Cena pierwszego treningu ze mną dla zespołów, które już trenują nosework

100 zł – 60 minut

Każdy kolejny trening nosework Swarzędz i okolice Poznania

60 zł – ok 30 min

100 zł – ok 60 min

Paulina Kędzierska trener psów

Cześć, nazywam się Paulina Kędzierska jestem trenerem psów oraz instruktorem Polskiej Ligii Nosework. 

 

Mieszkam w Siekierkach Wielkich niedaleko Swarzędza i to w tych okolicach najczęściej prowadzę zajęcia. Jeżeli też jesteś z tych rejonów to zapraszam do kontaktu i umówimy się na wspólny trening. 

Jak zacząć trenować Nosework?

Aby zacząć potrzebny Ci będzie pies, chęć zbudowania dobrej relacji z nim oraz dobre nastawienie. Jestem w 100% pewna, że jeden z zapachów, których używamy w Nosework znajduję się w Twojej kuchni. Więc masz już wszystko, możesz zaczynać!

Dlaczego warto trenować Nosework?

pies i my

ZASPOKAJA NATURALNE POTRZEBY PSA

Każdy z psów wykazuje zachowania wynikające z łańcucha łowieckiego tj.

namierzenie-> obserwacja-> podkradanie->pogoń->chwycenie  ->zagryzienie-> rozszarpanie-> zjedzenie

Części tego łańcucha można zaobserwować podczas „polowania” na zapach w noseworku.

pies i my

STYMULUJE UMYSŁ

Nosework w odróżnieniu do innych psich sportów, jest dla wszystkich psów. Nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, wiekowych, itp. Często stosowany jest jako terapia behawioralna. Dla psich seniorów jest super rozwiązaniem, dlatego, że opóźnia procesy starzenia się mózgu. 

Węszenie dla psów jest bardzo męczące i wymagające, dlatego treningi nie trwają zbyt długo. 

konsultacje behawioralne Pies i My

POPRAWIA RELACJE PIES-CZŁOWIEK

Trenując spędzamy czas razem, uczymy się siebie nawzajem. 

Trenując nosework musisz uwierzyć w psa i mu zaufać bo to on jest w stanie znaleźć próbkę i to on Ci pokazuje gdzie ona jest. Naprawdę polecam. Pamiętam bardzo dobrze moment, kiedy pierwszy raz szukałam razem z Julkiem próbki, której nie wiedziałam gdzie jest. Dziwne, ale fajne uczucie, oczywiście bardzo szybko mi ją pokazał.  

konsultacje behawioralne Pies i My

UCZY SAMODZIELNOŚCI, PIES SATJE SIĘ PEWNIEJSZY SIEBIE

Wiele psów jest nauczone bycia przy nas. Wstajemy z kanapy, pies idzie za nami. Niektóre psy chcą chodzić na spacer tylko z jedną osobą, bo tak są do niej przywiązane. Kiedy opiekuna nie ma obok są wycofane i mało pewne. W noseworku opiekun stoi na tarcie, a pies pracuje sam, dzięki temu uczy się, że jest sprawczy, że sam też coś jest w stanie osiągnąć.

Masz
Pytania?