Nosework
Leszno

Nosework Leszno, przyjdź na trening i zacznij trenować ze swoim psem nosework! Zajęcia indywidualne dostosowane do Ciebie i Twojego psa!

Nosework Leszno - jak umówić się na trening?

Na co dzień mieszkam pod Poznaniem, w Lesznie bywam co miesiąc/ 2 miesiące i wtedy organizuję treningi. Informację o najbliższych terminach dodaje z wyprzedzeniem na grupie nosework w Lesznie na facebooku. Dlatego zachęcam do dołączenia do grupy, aby być na bieżąco. Oczywiście osoby zainteresowane, mogą się również ze mną kontaktować osobiście w celu umówienia terminu.

Nosework Leszno - miejsce treningu

Zważywszy na to, że nosework jest sportem którym możemy trenować dosłownie wszędzie, zajęcia odbywają się w różnych miejscach. Zmienność miejsc treningu nie tylko pozwala lepiej dostosować się do Was, ale także świetnie sprawdza się, aby generalizować i wzmacniać zachowanie. Jestem otwarta na rozmowę i dostosowanie trudności zajęć pod psa. Jeżeli jednak macie potrzebę przećwiczyć pomieszczenie, również jest taka możliwość.

Nosework Leszno - pierwsze zajęcia

Solidne podstawy to klucz do sukcesu, dlatego zalecam, aby pierwsze zajęcia wprowadzające do nosework odbyły się w domu psa. Dzięki temu pies o wiele lepiej przyswaja nową wiedzę. W trakcie pierwszego treningu nosework pies znajduję się w miejscu dla siebie znanym i bezpiecznym, a w takich właśnie warunkach pies ma najwyższą zdolność nauki. Jak wyglądają takie zajęcia wprowadzające do nosework, znajdziesz więcej informacji tu —> Nosework w domu.

Cena pierwszego treningu wprowadzającego do nosework w Lesznie

120 zł – ok 60 minut

W ramach pierwszego treningu otrzymasz ode mnie startowy zestaw próbek zapachowych. Oraz wytłumaczę Ci jak przygotowywać takie próbki dla Twojego psa. 

Trening nosework Leszno - dla zespołów, które już trenują

Jeżeli już trenujesz nosework i masz opanowane podstawy to ten rodzaj treningu jest dla Ciebie. Przed treningiem, proszę o kontakt w celu omówienia co umiecie i co chcecie poćwiczyć, a może z czym macie problem. Dostępne są dwa warianty treningu. Miejsce ustalamy wspólnie.

60 zł – ok 30 minut

100 zł – ok 60 minut

Jak przygotować się przed pierwszym treningiem nosework Leszno?

Aktywuj psi nos!

Nos u psa jest jak mięsień, który należy systematycznie ćwiczyć, aby był silniejszy. Dlatego warto nauczyć psa węszyć poprzez różnego rodzaju zabawy węchowe. Oto kilka pomysłów jak to zrobić:

  • mata/kula węchowa
  • zawijanie/ chowanie jedzenia w różne przedmioty
  • chowanie jedzenia w domu i na dworze

Zachęcam Was do zaangażowania w zabawę z psem, dzięki temu poznajecie swojego psa lepiej, a co najważniejsze wzmacniacie z nim swoją relację!

Paulina Kędzierska trener psów

Cześć nazywam się Paulina Kędzierska, jestem trenerem psów oraz instruktorem Polskiej Ligii Nosework. 

 

Prowadzę zajęcia i mieszkam na co dzień pod Poznanie, jednakże raz na miesiąc/2 miesiące jestem w Lesznie i wtedy prowadzę zajęcia nosework oraz konsultacje behawioralne. Zapraszam do kontaktu!

nosework Leszno
nosework poznan

Nosework Leszno ciekawostki psiego nosa

Czy wiesz, że psy posiadają znacznie większą liczbę receptorów zapachowych niż ludzie. Oto kilka fascynujących szczegółów na ten temat:

pies i my

Liczebność receptorów

Średnio psy posiadają około 220 milionów receptorów węchowych, podczas gdy u ludzi ta liczba wynosi zaledwie około 5-6 milionów. To oznacza, że psy mają znacznie większą zdolność do wykrywania i rozróżniania różnych zapachów.

pies i my

Różnorodność reakcji

Dzięki swojej wyjątkowej liczbie receptorów węchowych, psy mogą wykrywać zapachy w bardzo niskich stężeniach oraz rozróżniać między nimi nawet najmniejsze różnice. Jest to szczególnie przydatne w pracy psów policyjnych, ratowniczych i tropiących.

konsultacje behawioralne Pies i My

Zmysłowe krajobrazy

Dla psa świat jest złożonym krajobrazem zapachów, który może odczytać w sposób, który dla nas byłby niepojęty. Mogą rozpoznawać osoby po zapachu, śledzić ślady zapachowe na dużych odległościach oraz identyfikować różne substancje zapachowe w otoczeniu.

nosework leszno

Sposób komunikacji

Węch odgrywa również istotną rolę w komunikacji między psami. Zapachy wydzielane przez psy zawierają wiele informacji, takich jak wiek, płeć, stan zdrowia czy nawet nastroje. Dzięki temu psy mogą nawiązywać kontakty społeczne i porozumiewać się ze sobą na poziomie zapachowym.

Masz
Pytania?