Konsultacje
behawioralne

Konsultacja behawioralna zdecydowanie Wam się przyda, jeżeli Twój pies Cię nie słucha, szczeka, wyrywa się do psów, ludzi, samochodów, hulajnóg, czy ciągnie na smyczy, zjada wszystko dookoła, nie jest w stanie się skupić na Tobie, nie wspominając już o tym, że to pies wyprowadza Ciebie na spacer a nie Ty jego. Jeżeli rozpoznajesz którekolwiek z tych zachowań u swojego psa to zapraszam na konsultację bo czas najwyższy zacząć nad tym pracować. 

Konsultacje behawioralne, kiedy warto rozważyć?

Krótko mówiąc, jeżeli zauważyłeś jakikolwiek problem ze swoim psem i sam nie jesteś w stanie sobie z nim poradzić, zalecam zgłosić się do trenera czy behawiorysty. Oczywiście możesz starać się rozwiązać te problemy samemu, jednakże konsultacja behawioralna ze specjalistą jest najbardziej efektywnym sposobem rozwiązania ich. Ponieważ każdy pies jest inny, do każdego należy ustalić indywidualny plan pracy. 

Jak wygląda konsultacja behawioralna?

Na pierwszej konsultacji behawioralnej proszę o wypełnienie ankiety, dzięki temu będę miała wstępny pogląd na Wasze problemy. 

Formularz przed konsultacją – Formularze Google

Pierwsza konsultacja behawioralna ma na celu poznanie Was, Waszych przyzwyczajeń oraz rutyny dnia. Spotkanie odbywa się w Waszym domu, dzięki czemu jestem w stanie zobaczyć Was w naturalnych codziennych warunkach. Przeprowadzam wtedy wywiad. Im więcej mi powiesz tym lepiej będę mogła dobrać dla Was indywidualny plan działania. 

Pierwsze spotkanie trwa ok 2h, po którym  ustalam wstępny plan treningowy. W przeciągu kilku dni przesyłam podsumowanie całej konsultacji wraz z zaleceniami jakie wprowadzamy.

Kolejna konsultacja to kontrola postępu, weryfikacja waszej pracy z psem i reakcji psa na trening. 

Jeżeli w trakcie naszej współpracy pojawią się jakieś pytania czy niejasności jestem do Waszej dyspozycji.

Cena konsultacji behawioralnej

Pierwsze zajęcia – 200 zł

Kolejna konsultacja – 150 zł

Pakiet 5 spotkań – 700 zł

Jak przygotować się do konsultacji behawioralnej?

Przed pierwszą konsultacja tylko wypełnij ankietę, o której wspomniałam wyżej. Poza tym nic więcej przygotowywać nie musisz. Natomiast dobrze byłoby, aby na naszym pierwszym spotkaniu byli wszyscy domownicy i bądźcie sobą, zachowujcie się jakby mnie nie było, albo jakbym była gościem.

Wiedza o psach jest przeogromna, dlatego zaufaj mojemu doświadczeniu i pozwól Wam sobie pomóc. Lepiej zapobiegać niż leczyć, im szybciej zaczniemy pracować nad problemem tym łatwiej się z nim uporamy.

konsultacje behawioralne
 
Nazywam się Paulina, prowadzę konsultacje behawioralne oraz treningi nosework w Poznaniu oraz w okolicach Swarzędza/Kostrzyna
Dodatkowo raz na miesiąc możesz mnie złapać w Lesznie i Głogowie – jeśli chcesz wiedzieć kiedy będę to napisz. 
 
konsultacje behawioralne
konsultacje behawioralne poznan
Trener psów Paulina Kędzierska konsultacja behawiralna

Dlaczego warto?

pies i my

PRACA Z PSEM

Każda nasza interakcja z psem jest pracą, dzięki której poprawiamy naszą relację. Dodatkowo lepiej się rozumiemy, a to wpływa w dużej mierze  na naszą codzienność. Decydując się na psa, powinniśmy być świadomi, że potrzebuje naszej uwagi. Nie zbudujemy z psem dobrej relacji, bez prazy.

pies i my

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Większość z Was jest tu bo pojawił się problem z psem. Zajęcia indywidualne są po to by go rozwiązać. Im świeższy problem tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej uda się z nim uporać. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też tak ważna jest odpowiednia socjalizacja psów od samego początku. 

konsultacje behawioralne Pies i My

NAUKA TO PODSTAWA

Pies nie potrafi tego czego go nie nauczymy. Jeżeli pies potrafi zrobić „siad” w domu, lecz jak idziemy z nim na osiedle gdzie jest pełno różnych rozpraszających bodźców i nie potrafi tego zrobić. Nie oznacza to, że pies jest głupi tylko, że nie jest nauczony pracować w takich warunkach. 

konsultacje behawioralne Pies i My

ŚWIADOMOŚĆ

Aby zrozumieć psa, warto spróbować spojrzeć na daną rzecz z jego perspektywy. Dlatego jeżeli jesteśmy świadomi dlaczego nasz pies w danym momencie ciągnie na smyczy, (np. bo się czegoś przestraszył). To nie wściekamy się o to tylko rozumiemy jego zachowanie. Dzięki czemu nasza reakcja jest zupełnie inna, bez zbędnych nerwów, krzyków i szarpanin.

Masz
Pytania?