Nosework
Poznań zacznij trenować!

Nosework Poznań – czas na trening! Przez wiele lat trenowałam różne dyscypliny sportowe i wiem jak dużą rolę pełni trener w sporcie. Jak duży ma wpływ nie tylko na poziom wykonywanej dyscypliny, lecz co najważniejsze jak działa na motywację i chęć pracy. Dlatego zachęcam Was do szukania i współpracowania z różnymi trenerami nosework w Poznaniu.

Nosework Poznań - miejsce zajęć !!nowość!!

Jednym z największych plusów nosework jest to, że możemy go trenować praktycznie wszędzie. Dlatego nosework w Poznaniu trenujemy w różnych miejscach i właśnie dzięki różnorodności tych miejsc treningu stopniowo wzmacniamy psa i lepiej generalizujemy mu zachowanie.

Treningi odbywają się miejscach, które wspólnie ustalimy. Początkowo mogą to być okolice Twojego domu, jeżeli Twój pies tam akurat lepiej się czuję i potrafi się skupić. Zajęcia możemy również przeprowadzić w określonym miejscu, z którym Twój pies ma problem i dzięki treningowi zacznie to miejsce lepiej kojarzyć.

Kiedy pies dobrze już zrozumie postawy nosework wtedy zaczynamy trenować w zupełnie nowych i trudniejszych warunkach dla psa, które oczywiście są różne dla każdego i dlatego wszystko ustalamy indywidualnie. Jeżeli jednak dopiero zaczynacie przygodę z nosework to zachęcamy do skorzystania z zajęć wprowadzających – nosework w domu.

Nosework Poznań - trening inny jak do tej pory!

W zależności na jakim poziomie jesteście trening będzie wyglądał inaczej. Ilość powtórzeń i rodzaj przeszukań uzależniona jest od psa. Jeden pies będzie zmęczony po 3 przeszukaniach i to w zupełności mu wystarczy inny będzie mógł szukać zapachu pół dnia. Pamiętaj, że lepiej trening zakończyć szybciej, kiedy psiak jest w pełni zaangażowany. Starajmy się nie dopuszczać aby pies zaczął się nudzić, bo wtedy niestety tracimy to co najcenniejsze czyli motywację.

Nosework Poznań - indywidualne podejście

 • Stawiam na solidne podstawy.
  Nosework dla mnie ma być zrozumiałą zabawą dla Ciebie i psa. Aby tak było musimy naszemu czworonogowi wszystko wytłumaczyć i cieszyć się razem z nim z sukcesów. W szkole Pies i My troszkę wolniej przejdziemy przez naukę zapachu, ale kiedy już osiągniemy zadowalający poziom wasza cierpliwość nie pójdzie na marne i wtedy cała moc z podstaw przeniesie się na późniejsze sukcesy i radość z pracy.
 • Nauka zapachu dobrana indywidualnie pod psa.
  Każdy pies jest inny dlatego tak ważne jest indywidualne podejście w nauce nosework, tak jak w szkoleniu psów, czy jakiejkolwiek konsultacji behawioralnej. Działam na bieżąco i sprawdzam co dla Twojego psa będzie najlepsze, aby jak najlepiej zrozumiał czego chcemy go nauczyć.
 • Trening przez zabawę.
  Nie tylko pies ma się świetnie bawić, ale Ty też! Ma być miło i przyjemnie, bez presji i frustracji. Psy odczuwają nasze emocje bardzo dobrze, dlatego podczas nosework w Poznaniu w szkole Pies i My, jesteśmy wyluzowani i cieszymy się daną chwilą.
 • Zaangażowanie i dążenie do rozwiązania problemu.
  Zdarza się czasami tak, że np pies nie ma motywacji na cokolwiek. Odmawia pracy, albo sytuacja go przytłacza. Taki przebieg treningu nie jest spisany na starty, wyciągamy wnioski i szukamy przyczyny takiego zachowania.

Nosework Poznań - cena

trening indywidualny z dojazdem w ustalone miejsce

100 zł – 60 minut

 

Nosework Poznań - praca nad zachowaniami

Trenujesz nosework, ale Twój pies:

 • gryzie próbkę
 • chce zjeść próbkę
 • źle oznacza zapach
 • nie ma motywacji do pracy
 • frustruje się
 • patrzy na ciebie i nie wie co ma robić

Jeżeli borykasz się z wyżej wymienionymi problemami w treningu, a może masz jeszcze inny problem to zapraszam do kontaktu, wspólnie będziemy działać, aby poprawić te zachowania!

Zacznij ze mną trenować nosework w Poznaniu i okolicach

Jeżeli szukasz aktywności, która dostarczy zarówno Tobie, jak i Twojemu psu mnóstwo radości i satysfakcji, to zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w moich zajęciach nosework!

Nosework to niezwykła aktywność, która wykorzystuje naturalne zdolności węchowe psów. To nie tylko trening, to także przygoda, która pozwoli Tobie i Twojemu psu na odkrywanie nowych umiejętności i wspólną zabawę.

Dlaczego warto trenować nosework?

 • Stymulacja Umysłowa: trening nosework to nie tylko fizyczna aktywność, ale także świetna stymulacja umysłowa dla Twojego pupila. Wyszukiwanie zapachów to prawdziwe wyzwanie, które angażuje umysł psa na wielu poziomach.
 • Wzmacnianie więzi: Wspólne uczestnictwo w treningach nosework to doskonała okazja do budowania jeszcze silniejszej więzi między Tobą a Twoim psem. Razem przeżywajcie niezapomniane chwile, które będą miały pozytywny wpływ na Waszą relację.
 • Dla Każdego Psa: Niezależnie od wieku, rasy czy poziomu umiejętności, nosework jest odpowiedni dla każdego psa. Każdy może odkryć w sobie talent detektywa i cieszyć się przygodą z zapachami!

 

Jak zacząć trenować nosework Poznań w szkole Pies i My?
Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się więcej i zapisywać się na zajęcia!

Paulina Kędzierska trener psów

Z tej strony Paulina jestem trenerem psów oraz od 2022 roku instruktorem Polskiej Ligi Nosework.

nosework poznan
nosework poznan

Masz
Pytania?